Vestuvės.lt
Vestuvių organizavimas
Antroji santuoka (3)

Taip jau nutiko, kad pirmoji santuoka buvo nelaiminga, bet meilės amūriukai jums vėl nusišypsojo – sutikote kitą vyrą ir nusprendėte ištekėti antrą kartą. Pranešėte apie tai šeimai, draugams, vaikams. Viskas atrodo puiku, bet vis dar kyla daugybė klausimų: ar verta rengti puotą, ar turėtų pokylyje dalyvauti vaikai, ar pranešti apie naują santuoką buvusiam sutuoktiniui?

Pokylis
Galima iškart pasakyti, kad dauguma atsakymų į klausimus — TAIP.
Kitose Europos šalyse ir Amerikoje dažniausiai antrųjų (ar net trečiųjų) vestuvių pokylis niekuo nesiskiria nuo pirmųjų vestuvių šventės. Dažnai neti ją net pranoksta išradingumu, grožiu, intymumu...
Šiandien našlė ar išsiskyrusi moteris gali drąsiai nuspęsti, kokios vestuvių ceremonijos ir pokylio nori, ir nepaisyti aplinkinių patarinėjimų ar nuogąstavimų. Nesvarbu, kiek jums metų (esate jauna ar vidutinio amžiaus moteris), – tai jūsų šventė, jūsų sprendimai ir norai.

Vaikai
Vaikai apie jūsų mylimąjį veikiausiai jau žino: yra su juo bendravę, gal jau susidraugavę, tad vestuvės jiems neturėtų sukelti kokių nors neigiamų emocijų. Jei vis dėlto būsimasis sutuoktinis ne itin patinka jūsų vaikams, prieš santuoką būtinai išsiaiškinkite priežastis. Galbūt jos kur kas rimtesnės nei vaikiški kaprizai ar ambicijos. Jei iškyla panašių sunkumų, visada pravartu pasitarti su šeimos psichologu.
Dar atsakingiau reikėtų vertinti sprendimą tuoktis, jei po vestuvių su jumis gyvens ir būsimo vyro vaikai iš pirmosios santuokos. Tai labai atsakingas žingsnis ir tikrai nežadantis paprastų gyvenimiškų situacijų ir jų sprendimų kaip Holivudo filmuose. Be to, šventės ir aistros euforija greitai baigsis, o kasdienių rūpesčių ir atsakomybės daugės. Taigi šiuo atveju reikia pasitikrinti ne tik savo jausmus būsimam sutuoktiniui, bet ir įvertinti fizines bei psichologines galimybes iš pagrindų keisti gyvenimą. Manome, kad pastaruoju atveju šeimos psichologo konsultacija tiesiog būtina. Tai ko negalite pastebėti ir įvertinti pati, specialistas, pabendravęs su visais būsimais šeimos nariais, galės tiksliau prognozuoti laimės ir sėkmės perspektyvas.

Buvęs sutuoktinis
Buvęs sutuoktinis retai kada kviečiamas į pokylį. Tačiau jei tarp jūsų ir buvusio vyro vis dar yra kokių nors juridinių ar finansinių įsipareigojimų, apie naują santuoką būtina jam pranešti: prieš jai įvykstant arba iš karto po to.

Ką liudija patirtis...
Jei tekate antrą kartą, jums labai pravers pirmosios santuokos patirtis. Jau žinote, kokių klaidų nedaryti, kur kas lengviau randate kompromisų su būsimuoju sutuoktiniu, tiksliau žinote, kaip turi atrodyti jūsų antrosios vestuvės. Taigi labiau savimi pasitikite, todėl nerimą keiskite džiugesiu ir nebijokite sukurti šventę sau, o tik paskui — kitiems.

Kokį vestuvinį rūbą pasirinkti?
Dauguma antrą kartą tekančių nuotakų svarsto, kokį vestuvinį drabužį pasirinkti: baltą ar kitokios spalvos. Antroms vestuvėms nėra atskiros mados linijos, todėl rekomenduotume vadovautis bendromis mados tendencijomis. Baltą, kreminę ar gėlėtą suknelę pasirinksite, priklausys nuo jūsų noro, nuotaikos, skonio, galbūt — būsimo sutuoktinio siūlymų... Spalvą reikėtų rinktis tokią, kokia jums patinka ir tinka. Visi sprendimai yra visiškai priimtini ir niekam, išskyrus Jus, neturi rūpėti. Juk net ir pirmą kartą tekėdamos nuotakos dažnai renkasi netradicines raudonas, žydras su „taškeliais“, net juodas sukneles. Tad galite drąsiai bei išdidžiai vilkėti ir baltą, puošnią suknelę ir mėgautis gražiausiomis šios dienos akimirkomis.

Galite rinktis tiek suknelę, tiek kostiumėlį su sijonu ar kelnėmis. Ilgiai gali būti įvairūs. Rūbą reikėtų derinti pagal aplinką ir iškilmingumą.

Gėlių puokštė Antrą kartą tuokiantis gėlių puokštė nebūtina, tačiau ji visada pakelia šventinę nuotaiką ir papuošia nuotaką.

Teisiniai dalykai
Tuokdamiesi antrą kartą veikiausiai jau turite sukaupę turto, todėl prieš įteisindami naują santuoką pasvarstykite, ar nederėtų pasikonsultuoti su juristu dėl teisinių nuosavybės klausimų.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (3)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.