Vestuvės.lt
Vestuvių organizavimas
Ar mandangu prašyti draugų atsižvelgti į tai, kad esu vegetarė (7)

Esu pakviesta į vestuves, kurios vyks kaimo restorane. Vestuvės nebus dideles — apie 40 žmonių.

Manau, kad visi valgiai tokioje maitinimo įstaigoje bus tikri „lietuviški“, riebūs, mėsiški ir pan. Esu vegetarė, nevartoju žuvies ir kiaušinių. Ar būtų mandagu iš mano pusės informuoti šventės organizatorius, įspėti apie tai, kad atsižvelgtų į mano pageidavimus dėl maisto, ar tiesiog mandagiai nutylėti ir prie stalo nevalgyti. O gal atsivežti savo maisto? Bet kuriuo atveju bijau įžeisti svetingus šeimininkus.

Važiuojant į kitą šalį ar einant į svečius, reikia ruoštis paklusti tos šalies ar tų šeimininkų tradicijoms. Atsisakius dalyvauti draugų vestuvėse, jie turbūt gali įsižeisti, suprasti neteisingai. Tikrai nesinorėtų, kad iširtų pažintis ar graži draugystė. Tad atsisakyti dalyvauti vestuvėse dėl maisto — būtų kiek keista ir tikrai neverta. Juk tai tik maistas. Manau, iš to, kas bus ant stalo tikrai bus įmanoma išsirinkti kažką, ką Jūs galite valgyti. Žinoma, suvalgius gabalėlį žuvies, pasaulis nesugrius, bet jei kalba eina apie sveikatą — nesiaukokite. Tik jokiu būdu garsiai apie tai nekalbėkite, nesmerkite kitų, kad jie valgo mėsą ir pan.

Jei jaučiate, kad šeimininkai nesupras, tai galite nutylėti, kad esate vegetarė, bet jei esate pakviesta į vestuves, tai, neabejoju, jog draugai žino jūsų nuostatas.

Dažnai tenka svečiuose vaidinti, ypač su gėrimais. Yra žmonių, kurie negali išgerti alkoholio (pasveikę, užsikodavę) tada negerkite. Visuomet ant stalo yra vandens, įsipilkite, susidaužkite, nusišypsokite ir išgerkite. Kad geriate vandenį žinos tik arti sėdintys, bet jų nedaug ir galima susitarti. Net tostai sakomi su vandeniu ir nieko.

Priimtiniausia turbūt įspėti draugus, kad šie užsakytų vieną vegetarišką patiekalą. Nemanau, kad tai sukels kažkokių nepatogumų, nes Lietuvoje mandagiai patylėti ir prie stalo nevalgyti nepavyks. Taip tik atkreipsite į save dėmesį.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (7)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.