Vestuvės.lt
Vestuvių organizavimas
Fotografo patarimai jaunavedžiams (7)

Kas geriau nusimano apie vestuvių nuotraukas, jei ne profesionalus fotografas. Dalinamės profesionalo mintimis ir sukaupta patirtimi fotografuojant jaunavedžius. Gal pravers ir jums.

* Niekas taip nekrinta į akis ir negadina vaizdo, kaip vienkartinės baltos plastikinės stiklinaitės elegantiškoje nuotakos rankoje.

* Būtų gerai, kad turėtumėte pudros... Vasarą šilta, todėl nesunku „sublizgėti“.

* Jei užkluptų lietus, turėkitepasiruošę didelį skėtį, kuris išgelbės šukuoseną, suknelę ir labai gali būti, kad net pagelbės vienam kitam romantiškam kadrui.

* Jei švęsite sodyboje ar gamtoje. Būkite pasirengę atremti uodų ataką!

* Kalbėdami su fotografu būkite dalykiški ir tiksliai įvardinkite arba net surašykite dalykus, dėl kurių susitarėte. Paklausimas, ar fotografas laisvas konkrečią dieną, dar nereiškia, kad jūs jį užsisakėte. Buvo tokia pora, kurią išgelbėjo tik tai, kad tuokėsi penktadienį. Niekuomet ne per anksti rinktis fotografą — yra jaunavedžių, kad užsisako šią vasarą kitai vasarai.

* Likus 1–2 savaitėms iki vestuvių aptarkite jums brangius ir reikšmingus žmones ir svarbius dalykus bei visus scenarijaus pasikeitimus su fotografu. Tada jis galės maksimaliai pasiruošti išpildyti jūsų norus. Taip pat pasakykite keletą dalykų, jei, jūsų nuomone, jie padės fotografui orientuotis žmonių santykiuose fotografuojant jus ar jūsų artimuosius.

* Nurodykite bent porą telefonų numerių, kuriais vestuvių dieną fotografas galėtų su jumis susisiekti (jaunosios telefonas šiuo atveju netinka).

* Fotografuodamiesi žiūrėsite į objektyvą (fotografą), todėl puiku, jei tai bus žmogus, kuriuos pasitikite ir galite smagiai bendrauti — jūsų nuotaika atsispindės nuotraukose.

* Jūsų tėtis/brolis/dukterėčia/sūnėnas turi fotoaparatą? Puiku. Ar jis gali fotografuoti vestuves? Žinoma, kad gali. O koks bus rezultatas? „Norėjau geriau, o išėjo...“ Juk didelė atsakomybė išgauti geriausią rezultatą besikeičiančiose situacijose. Juo labiau, jei trūksta įrangos ar žinių. Be to, jūsų „svečias“ turės nuolat dirbti.

Kaip išsirinkti fotografą?

Yra daug fotografų ir kiekvienas iš jų dirba savitai, todėl jų darbai ir skiriasi. Vieni fotografuoja gražiai sustatytus žmones, padėti jiems pozuoti. Kiti — atvirkščiai: nerikiuoja žmonių pozavimui, tiesiog ramiai, tarsi nepastebimai fiksuoja įvykius, emocijas, svarbiausius šventės momentus. Nuo fotografo stiliaus priklauso, kiek bus „paruoštų“ nuotraukų ir kiek natūralių, kiek laiko jauniesiems reikės skirti pozavimui.

Kurį fotografą pasirinkti? Čia gali padėti atsiliepimai, kurių galite rasti internete ar draugų rekomendacijos. Bet geriausia vieną kartą pamatyti negu šimtąkart išgirsti. Geriausia peržiūrėti keleto jau įvykusių vestuvių nuotraukas. Kiekvieno specialisto skonis skirtingas. Todėl yra fotografų, tupdančių nuotakas ant delno, yra fotografų, kurie tam nepritaria. Todėl nuspręsti ar patinka fotografo darbai ir ar patikėsite jam įamžinti savo šventę galite tik jūs patys, peržiūrėję fotografo darbus.

Trečia, gerai, jei lengvai bendraujate su fotografu — jis jus fotografuos, bendraus su jumis tą dieną, o bendravimas su jūsų nuotaika per fotoaparato objektyvą atsispindės vestuvių fotografijose.

Ketvirta. Susitikote, pasikalbėjote, pasižiūrėjote. Tačiau kokia reali patirtis su šiuo fotografu? Nepasikuklinkite ir paprašykite ankstesnių klientų kontaktų — galėsite išgirsti atsiliepimus iš pirmų lūpų..

Penkta, dažnai kyla diskusijų dėl fotografo naudojamos skaitmeninės ar juostinės technikos. Jums svarbiausias yra rezultatas, kurį gauna konkretus fotografas. Pati geriausia, fotografo neribojanti įranga yra verta tik tiek, kiek ją sugeba išnaudoti fotografas, todėl pirmiausia rinkitės pagal fotografo darbus, kurie parodys, kaip fotografas sugeba išnaudoti turimą įrangą, ir pasiekiamus rezultatus.

Šešta, smulkiai surašykite, ką susitarėte su fotografu ir pasirašykite sutartį, kad nepamirštumėte patys ir būtumėte ramūs, kad vėliau nebus neaiškumų.

P. S. Kai kurie jaunieji reikalauja gauti negatyvus nemokamai, nes buvo girdėję, kad kažkuris fotografas davė. Profesionalus fotografas, rimtai žiūrintis į savo darbą ir pateikiamo rezultato kokybę, negali atiduoti nesutvarkytos medžiagos.

Daugiau informacijos apie foto paslaugas ir gerų patarimų rasite fotografas.info

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (7)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.