Vestuvės.lt
Vestuvių organizavimas
Kaip susodinti svečius. Atsako L. Dailidavičienė (5)

Ar verta visiems nurodyti vietas, kur sėdėti vestuvių pobūvio metu. Ir kur galėčiau gauti taisykles ar tvarką kas ir kur turi sėdėti.

Vestuvių pobūvio metu svečiams griežtų susodinimo taisyklių nėra. Tiesiog vadovaujamasi vienu principu: vyras–moteris–vyras–moteris. Kita vertus, susodinimas prie stalo nulemia pobūvio sėkmę. Čia vadovaukitės intuicija. Būtų gerai, kad šalia sėdintys žmonės lengvai surastų bendrą kalbą. Šalia labai drovių žmonių būtų gerai pasodinti tuos, kurie moka prakalbinti. Galite šalia jaunosios giminių sodinti jaunojo gimines, šalia draugų sodinti kaimynus ir giminaičius, grupuoti žmones pagal amžių, interesus ar dar kitaip. Ir visa tai daroma šventės labui. Amerikoje ir vakarų Europoje priimta vyrą ir žmoną sodinti atskirai ar net už skirtingų staliukų.

Nuotaka turi sėdėti jaunikiui iš dešinės, jaunajai iš dešinės sėdi piršlys. Jaunajam iš kairės sodinama svočia. Jeigu nėra piršlių jų vietas užima pirmoji pora. Dažnai piršliai pageidauja sėdėti kartu, nes vedant vestuves tenka tartis dėl šventės eigos, tokiu atveju pora sodinama jaunikiui iš kairės, o pirmoji pora jaunajai iš dešinės. Beje, kiekvienas kraštas turi savas tradicijas. Tėvai paprastai sodinami priešais jaunuosius. Pagal vakarietiškas tradicijas tėvai sėdi tarp svečių, o jei švenčiama ne už vieno stalo, t. y. padengiamas atskiras tėvų stalas.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (5)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.