Vestuvės.lt
Vestuvių organizavimas
Vestuvės, įkvėptos lietaus (3)

Jei vestuvių dieną pliaupia lietus, nevertėtų nusiminti, nes visokio to lietaus būna. Žinoma, linkim trumpalaikio ir šilto, o jei merkia kaip reikiant ir vėsoka, gal paguos senas posakis, kad lietus vestuvių dieną yra sėkmę ir turtingą gyvenimą pranašaujantis ženklas. Ir italai turi patarlę: „Sposa bagnata, sposa fortunate“ , kuri reiškia šlapia nuotaka — laiminga nuotaka. Tačiau nors ir sakoma, kad lietus neša laimę, daugelis nuotakų tikriausiai labiau pritartų sausesnei vestuvių dienai su mažiau laimės!

Tad vestuvių dieną gerai būtų turėti atsarginį planą — tiksliau skėčių ir porelę žavingų guminių batų. Nes visada išlieka tikimybė, kad vestuvių dieną prakiurs dangus. Tad nepatingėkite atidžiau įsiklausyti į sinoptikų prognozes. O jei visais įmanomais būdais norite išvengti lietaus savo šventės dieną, tada rekomenduojama jau renkantis vestuvių datą peržvelgti kuriais mėnesiais lietus dažnesnis.

Teko girdėti lietuvės, organizuojančios vestuves Gruzijoje, pasakojimą kaip dieną prieš vestuves kreipėsi užsakovas, sunerimęs dėl blogo numatomo oro. Vestuvių organizatoriai pasistengė — buvo surasta lėktuvų bazė, iš kurios pakilę sraigtasparniai danguje barstė kažkokį mišinį, kuris išsklaidė debesis. Viskas įmanoma. O dabar pakalbėkim apie lietaus užkluptas žemiškesnes vestuves.

Kaip lietų paversti į kai ką pozityvaus?
Lietus — ne pati geriausia naujiena vestuvių dieną, bet iš esmės jis gali būti toks romantiškas, jei jam esi pasiruošęs. Jei lietus tikrai yra arba bus, turėkite skėčių ir apsiaustų, kurie nebrangūs ir pakankamai patogūs. Būtų gražu, jei, pvz., pabroliai ir pamergės ar liudininkai turėtų vienodos spalvos ar vienodos tematikos skėčius. Jie gali būti skaidrūs, gėlėti, nėriniuoti, dryžuoti ir pan. Puikios nuotraukos — garantuotos. O jei oras jau labai labai prastas, nuotakai praverstų apsiaustas ir atsarginiai bateliai.

Tik nesibaiminkite dėl nuotraukų! Profesionalus fotografas su tuo susidoros nesunkiai. Beje, neprošal ir fotografą įspėti dėl lietaus, kad jis irgi būtų pasirengęs. Kai kurie fotografai sako, jog lietingas oras leidžia sukurti netgi geresnes nuotraukas. Švelnus apšvietimas ir apsiniaukusi diena joms tikrai suteikia žavesio, vien ko verti lietaus lašai ant kameros… Svarbiausia, kad atsispindėtų tos dienos nuotaikos.

Jei vestuves puošiate gyvomis gėlėmis, gera naujiena — gėlės tokiu oru išliks ilgiau. Makiažas irgi nenubėgs dėl prakaito, nes diena bus vėsesnė.

Ir apskritai lietus — dar ne pasaulio pabaiga, o šventės jau neatšauksi. Lietus suteiks daug malonių akimirkų, jei atsipalaiduosite ir mėgausitės. Ir neabejoju, kad žvelgdami į gražias nuotraukas, suprasite, kad lietingo oro dabar nekeistumėte į jokį kitą.

Jeigu planuojate vestuves lauke, oras Jums itin svarbus. Net suabejojau ar dar Lietuvoje kas ryžtasi rengti vestuves po atviru dangumi. Bet jeigu… Tada gelbsti pavėsinės, tik reikėtų numatyti pakylą, kad netektų klampoti po purvą ar šlapią žolę, arba patalpa, į kurią prireikus persikels visas vestuvių veiksmas.

Jei vestuvių ceremonija numatyta lauko pavėsinėse, niekam nelinkėčiau nepaliaujamo lietaus: gali nesigirdėti muzikantų, o svečiai melsis, kad greičiau išgirstų priesaiką. O gal prasidėjus ceremonijai, lietus liausis ir jaunieji prisieks meilę šviečiant saulei. Ir nesvabu, kad bus permirkęs nuotakos sijonas, susigarbiniuos kruopščiai ištiesinti plaukai, svarbiausia gera nuotaika.

Vestuvėms, kurios vyksta patalpose, lietus tikriausiai sukelia daugiau apmaudo nei realių problemų.
O štai išvykas į gamtą su užkandžiais reikėtų atidėti, ypač jei lietus įsismarkavo.

Tegul lyja
Štai ir mes prieš aštuonerius metus nebuvome tikri, kad vestuvių dieną lis, o floristė didžiam nustebimui padarė puokštę, kuri atrodė kaip suskleistas skėtis. Tikrai buvo linksma, kad puokštė atitiko tos dienos tematiką. Išvykos į gamtą nebuvome suplanavę, tą laiką praleidome kelyje važiuodami į gimtojo miesto bažnyčią. O ten kaip tik buvo tarpelis, kada nelijo. Tik vakare lengva lietaus dulksna šiek tiek slopino fejerverkų ugnį. Bet tai nepamaišė šventės nuotaikai, o rezultatu iki šiol esam patenkinti.

Belieka nuraminti save, kad lietus per vestuves — laimingos santuokos rezultatas. Būkite pasirengę gamtos išdaigoms — tada ar giedra, ar lietus, viskas eisis puikiai.  

P. S. O jeigu lietaus nė lašo, skėtis nuo saulės — ne tik praktiškas, bet kartu ir žavus aksesuaras. 

Parengė K. Dembinskaitė

FOTO GALERIJA
Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (3)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.