Vestuvės.lt
Vestuvių organizavimas
Vestuvėse bus kalbama dviem kalbom (12)

Iš pirmo žvilgsnio vestuvių, kuriose bus kalbama dviem kalbomis, problema gali atrodyti tiesiog neišsprendžiama. Tačiau, galima numanyti, kad pastaruoju metu porų, susiduriančių su ja, padaugėjo. Kaip išspręsti dvikalbystės sukeltus rūpesčius, juk nesinori matyti susigrupavusių — lietuviškai ir nelietuviškai kalbančių — svečių? Kaip juos sodinti prio stalo. Kaip rasti muzikantus, galinčius bent dalį programos vesti anglų kalba. O kaip elgtis bažnyčioje ir metrikacijos biure? Ar ir ten griebtis vertėjo paslaugų?

Lietuvoje angliškai kalbančiųjų išties nemažai. Bet jei tarp Jūsų svečių tokių esama nedaug, tuomet, žinoma, reikės vertėjų. Vertėjų neišvengsite bažnyčioje ir civilinės metrikacijos biure, kadangi angliškai kalbantį kunigą surasti bus nelengva, be to, vargu, ar kuris sutiktų per šv. mišias vartoti ne lietuvių (lotynų) kalbą. O civilinės metrikacijos biuro darbuotojai taip pat sutuoks nacionaline kalba, todėl bent jau šiai, oficialiajai daliai vis tik reikėtų paieškoti žmogaus, kuris išverstų bent jau svarbiausius sakinius.

Kaip susodinti vestuvių svečius? Variantų yra įvairių. Vienas iš jų galėtų būti — „sumaišyti” svečius, t. y. lietuvių pora, kitakalbių pora, lietuvių pora ir t. t. Taip išprovokuotumėte daugelį jų bent jau bandyti bendrauti angliškai. Tačiau šiuo atveju vertėtų pagalvoti apie vyresniuosius svečius (tėvus, dėdes, tetas), kurie angliškai nekalba arba kalba sunkiai ir labai mažai. Juos būtų galima pasodinti netoli vieni kitų, nes, negalėdami suprasti apie ką aplink kalbama, jie jausis blogai. Pasistenkite taip „padalinti“ svečius, kad kiekviename stalo kampe būtų bent jau po vieną neblogai angliškai kalbantį ar suprantantį vestuvių dalyvį, kuri galėtų tapti neformaliu vertėju (tikėtina, kad nesinorės samdyti vertėjais visiškai nepažįstamų žmonių).

Programos problema irgi išsprendžiama. Šiandien esama nemažai įvairių grupių ar aktoriukų, kurie angliškai kalba (dainuoja) stebėtinai gerai. Viskas priklauso nuo to, kiek pinigų esate pasiryžę tam išleisti. Patartina kuo anksčiau paskelbti apie tai, kad ieškote kūrybinės grupės, mokančios dainuoti ir kalbėti angliškai bei galinčios tokią „dvikalbę“ šventę paversti nepamirštama. Paduokite skelbimą į laikraščius, paskelbkite apie tai internete, o paskui tiesiog išsirinkite priimtiniausią variantą. O jei pinigai apskritai nėra aktualiausia problema, tada iš tiesų geriausia būtų kreiptis į renginius organizuojančias firmas, kur Jums ne tik pasiūlys keletą problemos sprendimų būdų, bet ir suras visą reikalingą personalą (vedančiuosius, vertėjus ar juos atitinkančius programos dalyvius) bei pasiūlys keletą renginio koncepcijų. Jums neteks rūpintis niekuo. Reikės tik pasirinkti labiausiai patinkantį variantą ir laiku atsiskaityti. :)

Nerimas dėl galimo „susigrupavimo“ ne itin pagrįstas. Taip gali atsitikti ir viena kalba kalbančių žmonių susibūrimuose. Juk negalite priversti visų žmonių bendrauti su visais. O itin bendraujantys žmonės atras būdų pabendrauti ir su angliškai kalbančiais nepažįstamais svečiais. Jauniesiems svarbiausia pasirūpinti smagia programa, kad svečiai gerai jaustųsi ir kad būtų linksma…

Sėkmės!

Vestuves.lt komanda

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (12)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.