Vestuvės.lt
Vestuvių organizavimas
Vestuvinės dovanos: dovanų sąrašas (5)

Vestuvinės dovanos… Svečių vargas, jaunavedžių džiaugsmas! Bent jau taip turėtų būti. Dabar dažnai pasitaiko, kad vestuvinės dovanos būna įvykdyta privaloma svečių pareiga ir jaunųjų vargas. Kaip kitaip įvardinti penkis tosterius, du laikrodžius, tris lygintuvus ir ryškiai žalios spalvos elektrinį virdulį?..

Anksčiau vestuvinės dovanos turėjo natūraliai suprantamą ir vertingą prasmę. Jos turėjo aprūpinti du šeimą sukūrusius žmones reikalingiausiais daiktais gyvenimo pradžiai. Puikiai tiko ir patalynė, rankšluosčiai, ir pjaustymo lentos, ir buities prietaisai. Dabar laikai pasikeitė, kaip ir jame gyvenantys žmonės. Dažnai tuokiasi jau kurį laiką drauge gyvenantys žmonės, jų buitis jau daugiau mažiau aprūpinta ir įsprausta į tam tikrus rėmus — kaip kad buto interjeras. Kitas dalykas — jaunųjų skonis, kuriam ne visada lengva įtikti.

Taigi, kam reikalingos vestuvių dovanos? Tam, kad išpildyti dar neįgyvendintas jaunosios poros svajones — pvz., įsigyti daiktą, kuris galbūt nėra būtinas, tačiau kurio jie norėtų ar seniai apie jį svajoja.

Ką daryti? Galite tiesiog pasiklausti jaunųjų, ko jie norėtų, arba jų tėvų, brolių, seserų, artimiausių draugų, kurie geriausiai žino jaunųjų norus. Arba dovanoti pinigus. Arba — pasižymėti tinkantį daiktą dovanų sąraše…

Dovanų sąrašas

Dovanų sąrašas — tai sąrašas daiktų, kurių jaunieji norėtų. Jis patogus būtent tuo, kad padeda išvengti nereikalingų ar keleto vienodų dovanotų daiktų. Sąraše gali būti net paminėta daikto spalva ar pageidaujamos firmos pavadinimas. Tiesa, Lietuvoje į juos žiūrima nepatikliai ir įtariai, ypač tokie sąrašai piktina pagyvenusius žmones. Tačiau labai norėtųsi, kad lietuviai apsiprastų su ta naujove ir nematytų joje asmens įžeidimo…

Kaip tvarkytis su dovanų sąrašu?

*Sąrašo kopijos išdalinamos svečiams.

*Sudarytą sąrašą galima palikti parduotuvėje, kurioje yra visi norimi daiktai. Tada didžioji darbo dalis tenka pardavėjui — žinodamas jaunųjų norus, jis tikrai padėtų išsirinkti dovaną pagal poros norą ir svečio kišenę. Tiesa, su pardavėju teks susitarti iš anksto.

*Sąrašą palikite jaunosios motinai. Bet kuris svečias su ja susisiekęs gali pasitikslinti, kokios dovanos jau „užimtos“, o kokios „laisvos“.

*Vadovauti dovanų paradui gali ir patys jaunieji. Tačiau juk jie turi begales kitų darbų ir rūpesčių…

Jei sąraše yra viena ar kelios brangesnės dovanos, svečiai gali susitarti ir dovanoti vieną dovaną nuo kelių žmonių.

Jei pora nori tam tikro daikto, kurio neįmanoma rasti, galima padovanoti vokelį su pinigais ir užrašu, kokiam daiktui skiriami pinigai.

Jei pora gyvena užsienyje, o vestuves atvyko švęsti į Lietuvą, natūralu, kad jie nenorės vežtis begalės sunkių ar dūžtančių daiktų. Todėl čia vėl gali padėti piniginės dovanos. Gal jaunieji gautus pinigus panaudos povestuvinei kelionei. Kitas variantas — galima pažaisti tą patį dovanų sąrašą. Tereikia į sudarytą dovanų sąrašą įtraukti daiktų kainas, ir svečiai, dovanodami pinigus pasirenka, kurį daiktą jauniesiems jie „dovanoja“.

Jei vis dėlto sąrašo nėra, pora „turi viską“, o jūsų neaplanko jokia išganinga mintis, dovaną įteikti galite vėliau — metus po vestuvių. Per tą laiką pora tikrai sugalvos, ko gi jie norėtų…

Atminkite! Vestuvinė dovana turi tikti ir patikti ABIEMS jaunavedžiams. Taigi, jokių papuošalų jaunajai, jokių garsių dizainerių suknelių ar prabangių žūklės rinkinių. Kokie išsvajoti jie bebūtų…

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (5)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.