Vestuvės.lt
Vestuvių organizavimas
Vestuvių organizavimas tuokiantis antrą kartą (2)

Skyrybos ir pakartotinės vedybos anksčiau buvo laikomos nemaloniomis. Ką gi laikai keičiasi...

Kuo dažniau tuokiamasi, tuo kuklesnės vestuvės ir visos kitos apeigos. Čia tokia bendra nuostata. Ji labiau tinka tada, kada abu sutuoktiniai tuokiasi antrą ar kitokį kartą. Bet yra įvairių niuansų.

Taigi, jei vienas iš variantų, kai jaunoji tuokiasi pirmą kartą, o jaunasis — antrą. Suprantama, jaunoji nori, kad vestuvės ir iškilmės būtų įspūdingos, kad įsimintų. Tada vestuvės gali būti ir iškilmingesnės. Čia vis dėlto, pagrindinis akcentas yra moteris ir svitos pagrindą sudaro moteriškoji pusė.

Jei jaunoji anksčiau buvo ištekėjusi — tai svarbiausias dalykas, kalbant apie antrąsias vedybas. Ankstesnė jaunojo šeimyninė padėtis beveik neturi reikšmės antrosios santuokos apeigoms.

Kaip pasipuošti

Aprangą diktuoja jaunosios amžius, metų laikas, vestuvių laikas ir oficialumas. Dienai tiktų šilko kostiumėlis ar trumpa suknelė, vakarui — bet kokios spalvos ilgau suknelė, jei ji balta, turi šiek tiek skirtis nuo tradicinės vestuvių suknelės. Antrą kartą tekanti nuotaka rankose turėtų laikyti kuklią puokštę. Šydo dėtios nederėtų. Galvą galima puošti gėlėmis, kaspinu ar skrybėlaite.

Vaikai

Gražu, kai antrosiose vestuvėse dalyvauja maži vaikai. Jiems smagu puoštis ir suvokti, kad kažkuo prisideda prie šventės, kad yra svarbūs mamos gyvenimo įvykiui. Jei auga nedidelė dukrelė, ji gali nešti gėles, o vyresnė — būti liudytoja. Paauglį ar jaunuolį sūnų galite paprašyti lydėti iki altoriaus.

Žiedai

Moteris pati sprendžia ką daryti su sužadėtuvių ar vestuvių žiedu. Jei sužadėtuvių žiedas priklausė vyro šeimai — gali jį grąžinti. Jei ji turi sūnų, gali žiedą pasilikti kaip relikviją, kurią sūnus padovanos savo sužadėtinei.

Po skyrybų moteris (ir vyras taip pat) vestuvių žiedą nusimauna. Našlė gali toliau nešioti vestuvių ir sužadėtuvių žiedus. Anksti vyrų netekusios moterys po tam tikro laiko žiedus nusimauna, parodydamos, kad jų jau nesaisto santuokos ryšiai (vyrai taip pat). Tekėdama našlė nusimauna pirmojo vyro dovanotus žiedus. ar antrajajm vyrui dovanoti sužadėtuvių žiedą, pora nusprendžia tarpusavyje. 

Ceremonija

Jei nuotaka baigia trečią dešimtį ar yra dar vyresnė, bet nebuvo tekėjusi, ceremonija niekuo nesiskirs nuo įprastos vestuvių ceremonijos (nors jaunikis ir turėjęs šeimą). Antrą kartą besituokianti jaunoji ir jos išrinktasis į ceremoniją kviečia dažniausiai tik savo šeimas ir artimus bičiulius. Jei santuoka civilinė pakanka vienos liudytojų poros.

Ką kviesti

Be šeimos narių ir draugų, galite kviesti buvusius uošvius, jei gerai sutariate. Juk tai jūsų vaikų seneliai. Be abejo, pasiteiraukite būsimo vyro nuomonės. Žinoma, būkite pasiruošusi ir neigiamam tėvų atsakymui, gal jiems kvietimas malonus, bet nenori skaudinti sūnaus.

Pobūvis

Antrosioms vestuvėms netinka per daug ištaiginga puota.Tortas gali būti kelių aukštų, su papuošimais ar be jų. Gal netiktų tik tradicinis baltas, pagražintas pirmųjų vestuvių tortui būdingais papuošimais.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (2)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.