Vestuvės.lt
Vestuvių organizavimas
Ypatinga situacija: išsiskyrę tėvai (6)

Jei jūsų tėvai išsiskyrę, tai gali pakoreguoti jūsų vestuvių planus, bet jei iš anksto numatysite svarbiausius momentus, viskas vyks sklandžiai.
Abu tėvai turi vienodą teisę dalyvauti savo vaiko vestuvėse. Tą dieną jie turėtų pamiršti visas nuoskaudas, nesutarimus, paminti principus ir suaugėliškai pasidžiaugti savo vaiko laime... Deja, pasitaiko, kad tėvai to nesupranta.
Tad svarbiausias dalykas, kad jie būtų laimingi ir gerai jaustųsi — pasirūpinti tinkamomis vietomis ceremonijoje, pasitinkant svečius ir vestuvių pokylyje.

REKOMENDACIJOS

• PAKVIETIMAI: Kai nuotaka jauna, tik pradėjusi trečiąją dešimtį, kvietimus gali siųsti tėvai, pas kuriuos ji gyvena, ir juolab, jei jie už viską moka. Jeigu prisideda tiek tėvo, tiek mamos šeima, tada kvietimuose turi būti paminėti abiejų tėvų bei patėvio/pamotės vardai.

• SĖDIMOS VIETOS VESTUVIŲ CEREMONIJOJE: Neįmanoma nustatyti bendrų taisyklių. Viską lemia dviejų žmonių santykiai — pasiryžimas dėl savo vaiko šventinę dieną užmiršti visas nuoskaudas. Bet jei ir jums, ir jaunajam neramu dėl išsiskyrusių tėvų, ypač jei jie sukūrę naujas šeimas, geriausia viską aptarti su jais.
Jei tėvai bendrauja gražiai ir nėra antrą kartą vedę/tekėję, jie gali sėdėti vienas šalia kito priekinėje eilėje. Kai mama ištekėjusi, o tėvas vedęs antrą kartą ir viskas klostosi taikiai, tada jie sodinami pirmoje eilėje kartu su antraisiais sutuoktiniais arba tėvai, su kuriais gyvenote, turėtų sėdėti pirmoje eilėje su antrąja puse, tuo tarpu kiti tėvai sėdi antroje arba trečioje eilėje su sutuoktiniu (–e). Jei situacija įtempta ir tėvai atsisako sėsti šalia, tada tėvas palydimas į antrą ar trečią eilę.

• FOTOGRAFAI: Tikėtina, kad tiek vieni, tiek kiti tėvai norės atskiros fotografijos su jaunaisiais; todėl fotografą apie tai reikėtų įspėti iš anksto, nes fotografavimasis užims daugiau laiko.

• NUOTAKOS VEDIMAS PRIE ALTORIAUS: Pagal situaciją nuotaka turėtų nuspręsti, kas tą ypatingą akimirką bus šalia jos. Jeigu merginą augino ir su ja daugiau bendravo ne tikraisis tėvas, o patėvis. Tada jis ir lydi ją prie altoriaus. Jeigu merginos gyvenime vienodai lygiai dalyvauja tiek tikrasis tėvas, tiek patėvis, galima jų abiejų paprašyti jus lydėti prie altoriaus. Jeigu toks sprendimas neįmanomas, tada nuotaką iki altoriaus gali lydėti mama. Įsikibti į parankę mamai nereikia. Kartais jaunoji eina viena, kol pasiekia tą klauptą, kuriame sėdi mama. Nuo čia iki altoriaus ji žengia su mama.

• PASITIKIMAS: Pasitinkantys išsirikiuoja pasitikti svečių. Tai proga jaunavedžiams pasisveikinti su kiekvienu įeinančiu ir tarti jam keletą žodžių. Jei vestuvės nedidelės (pvz., dalyvauja ne daugiau kaip 75 žmonės), jaunieji gali patys prie kiekvieno svečio prieti. Tada nebūtina išsirikiuoti. Pasitinkančių eilėje pirmoji stovi jaunosio mama, tada jaunojo, paskui jaunoji, jaunasis, vyriausioji pamergė, pamergės. Nuotakos ir jaunojo tėvai rūpinasi svečiais ir tarp pasitinkančiųjų gali būti labia neilgai. Jei jaunieji mano, jog pasitinkančiųjų per daug, šalia gali pasilikti tik vyriausiąją pamergę. Viskas pagal jaunosios ir jaunojo valią.
Jei tėvai išsiskyrę, bet naujų šeimų nesukūrę, taga gali stovėti kartu, nors tėvui neprivalu būti tarp pasitinkančių. Jei nuotakos tėvas vedęs antrą kartą ir su žmona rengia pokylį, pirmojo svečius pasitinka pamotė, o po jos — jaunosios mama. Ji taip pat gali būti tarp pasitinkančiųjų, jei buvusio vyro draugija jos neerzina. Tada eilė būtų tokia: nuotakos pamotė, jaunikio mama, nuotakos mama. Jei pobūvį ruošia jaunosios mama arba išlaidoas dalijasi su buvusiu vyru, jaunosios pamotei derėtų laikytis nuošaliau. Jei pastaroji pakviečiama prie pasitinkančių, tada stoja jaunosios mama, jaunojo mama, jaunosios pamotė.
Jei tėčiai prisijungia, tada jie turėtų stovėti savo žmonių kairėje. Jei tėvai išsiskyrę, mama stovi viena arba su patėviu, o tėtis — kažkur atrp svečių. Arba, vengiant painiavos, tėvų nestatykite į liniją. Svarbiausia išvengti įžeidimų ar nesusipratimų. Kitas variantas yra tėtį ir jo naują draugę statyti jaunikio pusėje. Jeigu šis organizavimas tampa per sudėtingas, visiškai priimtina susilieti ir sutikti svečius neišsirikiavus linijoje.

TĖVŲ STALAS: Jaunosios stalas, kuris dažniausia būna stačiakampio formos būna dėmesio centre. Kartais stalas pakeliamas taip, kad kiekvienas galėtų juos matyti. Jaunieji sėdi kartu per vidurį, veidais į patalpą, jaunoji jaunajam iš dešinės. Jai iš dešinės — vyriausias pabrolys, jam iš kairės — vyriausioji pamergė. Kiti svečiai sodinami į dešinę nuo vyriausiojo pabrolio ir į kairę nuo vyriausios pamergės, pakaitomis vyras, moteris.
Jei vestuvės nedidelės, be pulko, už jaunosios stalo gali sėdėti jaunųjų tėvai, seneliai, garbingi svečiai.
Kai dengiamas jaunosios stalas, tai atskirai padengiamas stalas ir jaunųjų tėvams. Sodinama taip: jaunosios mama (kaip šeimininkė), iš dešinės jaunojo tėvas, iš kairės gali sėstis vienas iš jaunojo senelių arba jos giminaitis. Priešais ją sėdi jaunosios tėvas, jam iš dešinės — jaunosios mama, iš kairės — kurio nors iš jaunųjų močiutė ar senelis arba garbingas svečias.
Jei tėvas antrą kartą vedęs, pamotė ir tėvas gali sėdėti už šio stalo arba atskirai. Tai lemia santykiai su jaunosios mama. Jei jaučiama šiokia tokia trintis, tėvui su pamote geriau sėdėti kitur, šalia tėvo giminių ar artimų draugų. Tie patys patarimai tinka ir jaunojo šeimai.

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (6)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.