Vestuvės.lt
Vyriška apranga
JAUNIKIO APRANGA, verta Jūsų (7)

Visų susirinkusiųjų dėmesys vestuvių dieną bus nukreiptas į jus ir jūsų išrinktąjį. Todėl labai svarbu, kad savo išvaizda būtumėte verti vienas kito... Ne paslaptis, kad dauguma vyrų išvaizdai skiria kur kas mažiau dėmesio nei moterys. Bet ne todėl, kad nenori to daryti, o veikiau jau dėl to, kad nesugeba, nežino, neturi ko paklausti...
Tad, kad toli netektų eiti, svarbiausius patarimus, taisykles surašėme, jums tereikės jomis pasinaudoti.

KLASIKINIS KOSTIUMAS
Griežtas klasikinis vyriškas kostiumas: švarkas, kelnės, liemenė (galima ir be jos) tiks kiekvienam bet kokios figūros vyrui. Paprastai žiemą kostiumas turėtų būti kiek tamsesnis, o vasarą gali būti net baltas. Visada labai puošniai atrodo pilka blizgi liemenė, tačiau galimi ir kiti spalviniai variantai, svarbu, kad ji derėtų prie kostiumo spalvos.

SMOKINGAS
Smokingas — ypač elegantiškas vakarinis vyriškas kostiumas. Tradiciškai renkamasi juodos spalvos, tačiau galima pasirinkti ir tamsiai mėlyną ar net baltą kostiumą. Tik neapsirikite — smokingą gali vilkėti ne kiekvienas vyras. Itin svarbu, kaip jį apsirengęs žmogus jaučiasi. Jei smokingas — tik nuotakos užgaida, o vyras mieliau rinktųsi paprastą kostiumą, derėtų jam nusileisti. Kitaip šventė gali būti sugadinta ir jums, ir jam. 

FRAKAS
Frakas — išskirtinė vyro apranga, todėl jį rinktis reikėtų atsargiai, dar atidžiau nei smokingą. 

MARŠKINIAI
Jie gali būti įvairaus kirpimo, svarbiausia, kad jie būtų vienspalviai, geriausia balti. Jei renkatės kitą spalvą, pasistenkite, kad ji būtų bent jau šviesi. Originaliai atrodo šilkiniai marškiniai. 

AVALYNĖ
Visada madingi — klasikiniai geros odos juodi batai. Būtinai juos pranešiokite, kad vestuvių dieną netrintų, nespaustų kojų. 

AKSESUARAI
Kad ir kaip keistai atrodo, aksesuarai jaunikiui kone svarbesni nei pats kostiumas, nes jie ir kuria išskirtinį vyro stilių. Juodų kostiumų gali būti daug, tačiau tik aksesuarai daro vyrą įdomų, stilingą, pastebimą. Aksesuarai — tai kaklaraištis, peteliškė, kaklaskarė, kaklaraiščio ir rankogalių sąsagos, kišeninė nosinaitė, diržas, gėlytės atlape... 

Kaklaraištis
Klasikinis kaklaraištis turi siekti kelnių diržą. Svarbu, kad kaklaraiščio dalys neplevėsuotų. Tam naudojama sąsagėlė. Dabar madingi trumpesni kaklaraiščiai, kurie rišami stambiu mazgu ir segami segtuku prie marškinių. Kaklaraiščio spalva ir piešiniai — skonio ir stiliaus dalykas. 

Peteliškė
Tai gan mėgstamas jaunikių aksesuaras. Dabar pardavinėjamos jau paruoštos peteliškės. Jos laikosi ant specialios gumos ir susegamos po marškinių apykakle nugaroje. Jos spalva — skonio reikalas, tačiau jei naudosite ir švarko kišenėlės nosinaitę, jų spalvos turėtų sutapti.

Kaklaskarė
Puošni skarutė ar plonas šalikėlis — dar viena kaklaraiščio alternatyva. Ji visada atrodo stilingai ir labai romantiškai. Tačiau reikia pasirūpinti, kad skarutė neatsirištų, neišlįstų iš marškinių.

Sąsagos ir kaklaraiščio segtukas
Šie aksesuarai gali arba viską sugadinti, arba paryškinti ypatingą jaunikio stilių ir skonį. Įprasta, kad šiais aksesuarais pasirūpina nuotaka.

Kišeninė nosinaitė
Be jos jaunikio kostiumo ansamblis būtų neišbaigtas. Nosinaitė turi būti subtili, nepriekaištingai sulankstyta, tokios pat spalvos kaip ir kaklaraištis, peteliškė ar kaklaskarė.

Gėlytės atlape
Paprastai gėlytės ar nedidelė gėlių puokštelė segama kairiajame švarko atlape. Tai nuotakos puokštės žiedeliai. Šiomis gėlytėmis turėtų pasirūpinti jaunoji.

Diržas
Prie juodo kostiumo reikėtų rinktis tik juodą geros odos diržą su kuklia klasikine sagtimi. Diržo spalva taip pat gali būti derinama prie batų spalvos. Vilkint smokingą rišamas platus drapiruotas šiek tiek blizgus medžiaginis diržas. Jis gali būti įvairių spalvų, bet svarbiausia — tokios pačios spalvos kaip ir peteliškė.

www.nuo-iki.lt


Į Jūsų klausimą ta pačia tema atsako Lina Dailidavičienė.

Vestuvinė suknelė bus „šampano purslų“ spalvos su ant petnešėlių prisiūtomis mažomis dirbtinėmis tos pačios spalvos gėlytėmis. Vyras pasirinko šviesų dramblio spalvos kostiumą su aukštu užsegimu (be atlapų, o stačia apykakle). Kas labiausiai tinka prie tokio švarko? Kaklaraištis, kaklaskarė, ar trikampiukas? Kokios spalvos jis turėtų būti?
Kokios spalvos gėles pasirinkti, kad abu vienas prie kito derėtume? Abu esame šviesūs, tad nerimauju, kad nuotraukose neatrodytume išblyškę.

Kadangi suknelė yra vienspalvė, galite rinktis ryškesnių spalvų puokštę, ir priedus vyrui derinkite prie puokštės spalvos.
Vestuvinis vyro kostiumas turi būti dėvimas su liemene, ji gali būti tokio pat audinio, kaip kostiumas arba kitokio spalvoto audinio. Tuo atveju prie liemenės rišama kaklaskarė (ne skarelė), dar rečiau varlytė.
Prie šventinio kostiumo su atversta apykakle (kokie pas mus paprastai dėvimi), jei nėra liemenės, rišamas tik šilkinis kaklaraištis. Prie jūsų pasirinkto kostiumo nei kaklaraištis nei „trikampiukas“ netinka, o kaklaskarė dėvima tik su liemene. Marškiniai tūrėtų būti kreminio atspalvio, tinkami prie smokingo.

Kaklaskarė, skarelė. Kada kurią pasirinkti?

Jaunikis, ryšintis kaklaskarę vestuvių dieną, tikrai atrodo puikiai. Bet tik ji turėtu būti rišama ne po marškiniais, o ant apykaklės, ten pat kur rišamas ir kaklaraištis.

Jei jaunikis ryšės skarelę, ji jau rišama po marškiniais. Skarelės yra kantri stiliaus aprangos detalė. Nuotakai dėvint klasikinę, ne kantri stiliaus suknelę, jaunikiui skarelę rišti nerekomenduojama. Bet jei nuspręsite vyrui derinti šį aksesuarą, jis turėtų derėti prie nuotakos suknelės ir Jūsų pasirinktų gėlių spalvos.

Jaunasis vilkės juodą kosiumą su aukštu užsegimu. Jau žinome, kad jis ryšės kaklaskarę, kurią siuvėja pasiuvo iš tokios pačios medžiagos kaip jaunosios suknelė (melsvai violetinės).
Dvejojame dėl marškinių. Kokius patartumėte pirkti: ar klasikinio modelio baltus marškinius ir juos prasegti dėvint kaklaskarę, ar marškinius, kurių pirmoji saga toliau nuo kaklo, o kalnierius ištraukiamas ant švarko viršaus?

Labai sunku jums patarti. Pirmiausia turėtumėte apsispręsti dėl stiliaus.

Jeigu Jūsų suknelė klasikinio kirpimo, geriau būtų pasirinkti klasikinius baltus marškinius ir kaklaskarę rišti ant užsektų marškinių.Tokiu atveju siuvėja siūdama kaklaskarę turėjo numatyti mazgo rišimo būdą.

Jeigu suknelė yra kantri stiliaus, tai marškiniai turėtų būti su klasikine apykakle ir kaklaskarę rištis po marškiniais. Šiuo atveju jaunikis turėtų vilkėti dar ir liemenę, kuri turėtų būti kaip ir kaklaskarė, suknelės spalvos.

Jeigu suknelė retro stiliaus, galite pirkti marškinius ištraukiama apykakle ant švarko viršaus. Bet šiuo atveju kaklaskarės geriau iš vis nerišti (tokie marškiniai labiau tiktų laisvalaikiui).

Lina Dailidavičienė

Vaiva
Salonas „Pronuptia“ 

Užsisakiau šampano spalvos nuotakos suknelę. Viršutinė dalis (atlasinė) labai graži ir ta spalva nuostabi, o sijonas — tiulinis, ir baiminuosi, kad atrodys gelsvas... Beje, kokios spalvos tada turėtų būti jaunikio apranga?

Jei Jums ta suknelė gražiausia, tai ar verta jaudintis kokios ji spalvos. Paprastai sijono ir korseto, jei jie vienos spalvos, atspalviai sutampa, nebent suknelė nuskalbta ir papilkėjusi. Aišku, būna ir kitokių užmanymų.

Dažniausiai vestuvėms siūlome dėvėti šviesų kostiumą. Ko gero, tiktų smėliniai atspalviai. Labai gražu būtų kreminis kostiumas. Marškiniai būtinai turi būti kreminiai (įsivaizduoju, kad Jūsų vadinama šampano spalva yra kreminė). Jei ant suknelės nėra ryškesnių akcentų, tai liemenę ir kitus priedus rinkitės tokius, kurie derėtų prie kostiumo.

 
Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (7)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.