Vestuvės.lt
Vyriška apranga
Jaunikio gėlytė: kaip pasidaryti rudenišką (12)

Be abejo, nuotakos puokštė vestuvėse — svarbiausias dėmesio objektas, bet ne mažiau svarbi jaunikio (ir pabrolių) atlapo gėlė — butonjerė. Šis žodis kilo iš termino boutonniere, kuris reiškia „kilpelė“. Tradicija segėti šį aksesuarą likusi nuo viduramžių ir kilusi iš riterių, išdidžiai nešiojusių mylimos damos nosinaitę, prisegtą prie kairės šarvų pusės — būtent todėl ir šiais laikais butonjerės segamos tik kairiajame švarko atlape arba kišamos į atlapo kilpą.

Jaunikio atlapo gėlė derinama prie jaunosios puokštės.
Paprastai tam naudojamas vienas ar du trys žiedai, parenkami iš tų, kurie yra nuotakos puokštėje. Tam įtakos turi ir metų laikas (rudenį tai gali būti atlasine juostele surištos trys kviečių varpos), ir vestuvių spalva bei stilius.
Jaunikio gėlė ilgiau nei puokštė turi ištverti oficialiąją vestuvių dalį, fotosesijas, puotą ir šokius. Tad jei žiedeliai lepesni, kartais vienos paruoštos butonjerės gali ir neužtekti. Tada reikėtų paprašyti floristo paruošti dvi ar daugiau gėlyčių, kad jaunikis galėtų „atsišviežinti“.
Prieš naudojant butonjeres reikėtų laikyti šaldytuve. Tik raskite šaldytuvą, kuriame nebūtų maisto produktų, nes dėl to žiedai gali nuvysti.
Puikus elegantiškos, klasikinės butonjerės pavyzdys — vienas tamsios rožės žiedas. Prieš ją nutrumpinant, gėlė gaivinama: stiebas nupjaunamas ir pamerkiamas į vandenį, vandeniui leidžiant apsemti ir žiedą. Kada žiedas sutvirtėja, stiebas nukerpamas iki maždaug 7–8 cm ilgio ir apvyniojamas žalia floristine juostele. Juostelę reikia vynioti taip, kad viena gija dengtų kitą, ir kartu patempti, kad geriau priglustų. Po apvyniojimo, stiebas apvyniojamas satino kaspinu taip, kaip ir juostelė. Kaspino galiukas priklijuojamas lašeliu klijų.
Naudojant tą pačią techniką bet kokia kita gėlė ar žiedų ir lapelių kombinacija gali virsti jaunikio atlapo gėle. Tik ši kompozicija neturi būti labai didelė — mažas hiacintas ar žibuoklių žiedai įakomponuoti tarp tos pačios gėlės žalios žalumos gali tapti netikėtia puikiu aksesuaru. Galite rinktis rožės šakelę miniatiūriniais žiedais — supinti arti vienas kito esančius pumpurus. Galite rinktis iš daugybės augalų ir žalumynų. O kai butonjerė paruošta, persmeikite jos stiebelį smeigtuku ir viskas.

Ruduo — puiki proga pasigaminti jaunikio švarko atlapo gėlę iš medžiagos ir gyvų žiedų ar žalumos. Lapeliai daromi iš patvarios medžiagos. Galite pasirinkti veltinį, vilnonį audinį ar velvetą; audinio dryžiai gražiai imituos lapo gyslas. Medžiaginio lapo fone puikiai išryškės raudonėlio šakelė, alyva, rozmarinas ar kiti žolynai. Lapelius pasidarysite iš anksto, o vestuvių dieną beliks tik pridėti gyvus žiedus.

KAIP PADARYTI

1. Iš audinio išsikirpkite pusę lapo. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2. Apverskite iškirptą formą ir padėkite ant audinio taip, kad kitos audinio skiltelės juostelės pratęstų iškirptosios dryžius (taip sukursite lapo gyslų efektą, kai medžiaginį lapą išskleisite. O tada apkirpkite aplink uždėtą trafaretą. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Siuvimo mašina susiųkite dvi lapo puseles kiek galima arčiau krašto. (Lapeliams daromiems iš veltinio, iškirpkite pilną lapą, tada vertikaliai sulenkę per pusę palyginkite lygintuvu.) Toliau įkiškite audiniu padengta floristinę vielutę tarp dviejų sluoksnių maždaug iki pusės lapelio ir apsiųkite jį, kad jis tvirtai laikytųsi. Tam rinkitės panašios spalvos siūlą. Paveikslėlyje siūlas šviesesnis, kad geriau matytumėte kaip tai padaryti. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Išskleiskite lapelį ir lengvai palyginkite su lygintuvu. Apsukite vielutę rudos spalvos juostele. Tada uždėkite gyvą šakelę ant lapelio viršaus ir apvyniokite stiebelį siaura atlaso juostele. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parengta pagal marthastewartweddings.com

Rašyti komentarą
Vardas
El. paštas
Komentaras  
 
Įveskite pateiktą kodą: *
  Skaityti komentarus (12)

Copyright 2008 Vestuves.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.